OgłoszeniaI NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022r.


1. Módlmy się o pokój na Ukrainie.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 6.00, przynosimy ze sobą lampiony. Rekolekcje adwentowe odbędą się od 11.12 – 14.12.br. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas” i pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

3. Codziennie w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 7:30 do 18:00, w niedzielę od 13:30 do 18:00 w kaplicy adoracyjnej, o godzinie 17:30 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca, w czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii, w piątek okazja do spowiedzi, ks. Darek i ks. Daniel chorych odwiedzą w piątek, ks. Jakub w sobotę. W sobotę zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą sercu NMP na godzinę 6:00 a po niej na nabożeństwo I sobót.

5. W piątek o Mszy św. o godzinie 18:00 zapraszamy na katechezę odnośnie naszej wiary.

6. W każdą środę modlimy się w intencjach, które zanosimy do Pana Boga za wstawiennictwem św. Józefa, bardzo proszę o wypisywanie tych intencji na kartkach, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła i składanie ich podczas każdej Mszy św. w środę. Wypraszajmy potrzebne łaski dla papieża, biskupa, parafii, księży dla nas i naszych bliskich.

7. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek po Mszy św. wieczornej do oratorium.

8. Od dzisiejszej niedzieli możemy włączyć się w zbiórkę "Paczuszka dla maluszka" jako nasz dar adwentowy. Możemy zabrać ze sobą symboliczną bombkę z choinki na której jest opis zbiórki. Natomiast potrzebne rzeczy czy paczki możemy przynosić do pojemnika, który będzie przygotowany koło choinki do 24 Grudnia. Następnie nasze dary zostaną zawiezione do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci w Elblągu prowadzonego przez siostry zakonne. Więcej informacji na plakacie obok choinki oraz na stronie internetowej parafii.

9. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy mężczyzn na nieszpory.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane do skarbony przy wyjściu z kościoła, na konto bądź bezpośrednio na utrzymanie naszego kościoła, oraz przeprowadzanych prac remontowych i konserwatorskich. W tych trudnych czasach tym bardziej wyrażamy wdzięczność naszym parafianom za troskę i zaangażowanie w utrzymanie parafii.

11. Kancelaria w tym tygodniu czynna we wtorek i czwartek od godziny 16:00 -17:30.  • Facebook