25 października 2020

1. Trwa epidemia, by ją powstrzymać zostały podjęte przez władze państwowe i Biskupa Elbląskiego decyzje, które wpływają na funkcjonowanie naszej parafii.

2. Od 24.10 został wprowadzony limit osób w kościele w strefie czerwonej - 1 osoba na 7m kw. W naszej świątyni może przebywać max. 159 osób. Oprócz księży sprawujących liturgię wszyscy mamy zasłonięte usta i nos.

3. Ks. Biskup udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18 października do 15 listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia [kan. 87 § 1 oraz 1245 KPK].

4. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na modlitwę różańcową o godzinie 17:30.

5. Można pobrać z zakrystii deklaracje dla dzieci, które w roku 2021 przyjmą I Komunię Świętą.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku w związku z epidemią nie będzie procesji na cmentarzach. Odpust zupełny związany z nawiedzeniem cmentarza został przedłużony na cały miesiąc listopad.

7. Bardzo proszę rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Świętej, by do końca roku dostarczyli katechetom dokument o chrzcie dziecka jeżeli ten chrzest odbył się w innej parafii. Spotkanie z rodzicami odbędzie się w pierwszym możliwym terminie.

8. Młodzież uczącą się w 8 klasie i tę która uczy się już w szkołach średnich a jeszcze nie była bierzmowana zapraszamy do zakrystii po deklarację.

9. Są wyłożone kartki na „Wypominki” i Mszę św. zbiorową za zmarłych, prosimy o czytelne (DRUKOWANE) wypisanie imion i nazwisk, i napisanie dnia w którym dniu tygodnia, nazwiska i imiona zmarłych będą wyczytane.

10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 .

11. Kancelaria czynna we wtorki i czwartki od 16:00 – 17:30. Proszę szybciej o kontakt telefoniczny.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie dary stołu jak i ofiary składane bezpośrednio, bądź na konto parafialne. Bóg zapłać.

13. Proszę bardzo o modlitwę by zaplanowane na ten rok prace w naszym kościele i kościele w Mariance udało się przeprowadzić.

14. Wszystkim parafianom, jubilatom, solenizantom i gościom życzymy obfitości Łask Bożych.

PARAFIA

św. Józefa w Pasłęku

Parafia rzymsko-katolicka,  pl. św. Wojciecha 11   14-400 Pasłęk  |  parafiajozefapaslek@gmail.com  |  Tel: (55) 248 22 74

Kancelaria w czasie epidemii tylko telefonicznie