Ogłoszenia


1. sierpnia 2021r.



1. Trwa epidemia, by ją powstrzymać zostały podjęte przez władze państwowe i Biskupa Elbląskiego decyzje, które wpływają na funkcjonowanie naszej parafii. Od 26.06 .2021 został wprowadzony limit osób w kościele może być zajęta 75% miejsc.(Osoby w pełni zaszczepione nie są wliczane). Oprócz księży sprawujących liturgię wszyscy nadal mamy zasłonięte usta i nos.

2. Z dniem 19.06.2021r., Ks. Bp Jacek Jezierski, Biskup Elbląski cofnął dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Św., której udzielił 07.11.2020r.

3. Apel biskupa elbląskiego o potrzebie zaszczepienia przeciw Covid-19

Jest prawdopodobne, że nadejdzie kolejna fala epidemii Covid-19. Koronawirus doświadczył już mocno nasze społeczeństwo. Dlatego zachęcam, aby uprzedzić nową falę epidemii i poddać się szczepieniom. One osłabiają uderzenie choroby. Pan Bóg dał nam czas życia na ziemi, na pracę, twórczość, wspólnotę rodzinną. Jednak nasze życie jest kruche. Przez niezachowanie zaleceń lekarzy narażamy się na jego przedwczesną utratę.

Apeluję więc do wszystkich niezaszczepionych: nie rezygnujcie ze szczepień! Po II wojnie światowej szczepienia przeciw gruźlicy miały charakter powszechny. W ten sposób występowalność tej choroby została mocno ograniczona. Dzisiaj również potrzebna jest odporność naszego pokolenia wobec koronawirusa.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski Elbląg, dn. 23 lipca 2021

4. Dziś przy naszym kościele(w oratorium)w godzinach od 8:00:do 14:00 będzie można się zaszczepić jednorazową szczepionką przeciw COVID 19

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca w czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii, w piątek okazja do spowiedzi w sobotę o godzinie 7:00 Msza św., wynagradzająca Sercu NMP a po Mszy, nabożeństwo I sobót.

6. W każdy czwartek o godzinie 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00, rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

7. Od 05.lipca do 29.sierpnia serdecznie zapraszamy naszych parafian, gości i turystów odwiedzających Pasłęk i okolice, na Letnie Prezentacje Organów Hildebrandta. Będą się one odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 i 15:00, w czwartek 14:00 i 14:30, w soboty o godzinie 14:00 a w niedzielę o godzinach 14:00 i 15:00, wstęp wolny, przy wyjściu będzie można złożyć ofiary na rzecz utrzymania naszego Instrumentu.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane do skarbony przy wyjściu z kościoła, na konto bądź bezpośrednio na utrzymanie naszego kościoła, oraz przeprowadzanych prac remontowych i konserwatorskich. W tych trudnych czasach tym bardziej wyrażamy wdzięczność naszym parafianom za troskę i zaangażowanie w utrzymanie parafii.

9. Wszystkim parafianom, jubilatom, solenizantom i gościom życzymy obfitości Łask Bożych.

10. Kancelaria w tym tygodniu czynna wtorek i czwartek od godziny 16-17:30

  • Facebook