Prace w Mariance

Wciąż trwa ratowanie kościoła w Mariance, niewielkiej wsi koło Pasłęka. Dotychczasowe prace odsłoniły wiele jego tajemnic i ciekawostek.



Ksiądz Jan Sindrewicz został proboszczem parafii św. Józefa w Pasłęku w 2007 r. Dobrze pamięta, w jakim stanie zastał należący do parafii zabytkowy kościół w Mariance, niewielkiej wsi około czterech kilometrów od Pasłęka..


Kościół wymagał olbrzymich inwestycji. Jedną z pierwszych był remont dachu. Wiedziałem także, że ten kościół ma swoją, piękną historię. Nie był spalony, zburzony, wszystko tutaj jest pierwotne. W 2015 roku robiliśmy badania dendrologiczne, czyli datowaliśmy drewno konstrukcyjne na całym kościele: dachu, wieży. Okazuje się, że wszystko mamy z XIII wieku, piękne belki, oryginalne w całości — wspomina ksiądz Sindrewicz.

Czy ponad 650-letni kościół stanie się turystyczną perełką naszego regionu?

PARAFIA

św. Józefa w Pasłęku

Parafia rzymskokatolicka,  pl. św. Wojciecha 11   14-400 Pasłęk  |  parafiajozefapaslek@gmail.com  |  Tel. 506-611-573

 

BPBS 13 8313 0009 0000 4343 2000 0020

©2020 by Parafia św. Józefa . Proudly created with Wix.com

  • Facebook